האבולוציה של משחקי המחשב לא מוותרת על דו – מימד

המצאי הקיים בשוק המשחקים הוא עצום ומתחלק לכמה קטגוריות כמו סוג המשחק – הרפתקאות, יריות, קווסט, משחקי בנות, מרוצים, חשיבה וכן הלאה, סוג גרפיקה ממוחשבת – תלת מימד, או דו  מימד, מספר המשתתפים, התוכנות המאפשרות התקנת המשחקים והחלוקה הבולטת מכל – משחקים “חינמיים” ומשחקים בתשלום, כאשר גם אלה נחלקים לכאלה שניתן להשיג בחנויות וכאלה הניתנים להורדה מהרשת תמורת תשלום, או רכישת מנוי. לרוב, הגירסאות המוצעות ללא תשלום הן גרסאות דמו, או כאלה הפתוחות למשחק ניסיון בזמן מוגבל.

ההבדל המשמעותי בין גרפיקת הדו-מימד לגרפיקת התלת מימד בא לידי ביטוי לא רק במראה, אלא בעיקר באפשרויות התנועה של של השחקנים, המוגבלת בדו מימד לשמונה כיוונים בלבד במישור, ללא כל תחוש עומק ואילו בתלת מימד יש אפשרות תנועה ל – 26 כיוונים, מה שתורם לתחושת המציאות.

על אף שמשחקי מחשב בגרפיקת תלת מימד קיימים כבר מאז שנות ה – 90 והם חלק בלתי נפרד מפיתוח משחקי מחשב, למשחקים בדו מימד יש מקום של כבוד וכל הזמן יוצאים חדשים לשוק, כמו הגירסא האחרונה של Mortal Combat   שנחשבת ללהיט בקרב הגיימרים וניתנת לרכישה רק בחנויות בשלב זה. מנגד, משחק המחשב –    Civilization V  , הצפוי להגיע לחנויות בחודשים הקרובים עוצב בתלת מימד והוא נחשב למילה האחרונה בתחום משחקי האסטרטגיה ומיועד גם לשחקנים בודדים וגם למשתתפים מרובים באמצעות האינטרנט.